DNR dienos minėjimas

 

 

 

DNR dienos paminėjimas Lietuvoje

DNR diena– pažintis su genetikos mokslu Vilniaus universitete

    Balandžio 24 d. (šeštadienį) 11 val. Vilniaus universiteto (VU) Medicinos fakulteto Didžiojoje auditorijoje (M. K. Čiurlionio g. 21) vyks renginys pasaulinei DNR (DNR – deoksiribonukleorūgštis) dienai paminėti.
    Renginyje dalyvaus Lietuvos žmogaus genetikos draugijos pirmininkas, VU profesorius Vaidutis Kučinskas, VU rektorius akademikas Benediktas Juodka, LR Švietimo ir mokslo ministerijos viceministras Vaidas Bacys, Dr. Rolandas Maskoliūnas, kuris pristatys ir parodys filmą „Lietuvio genas“.
    Susitikimo metu bus paskelbti ir pristatyti mokinių rašinių, skirtų DNR dienai paminėti, konkurso darbai, paskelbti ir apdovanoti jo laimėtojai. Savo darbus renginyje pristatys ir 2009 m. vykusio „DNR esė“ konkurso Europoje laimėtojai.
    Po apdovanojimų įteikimo konkurse dalyvavę mokiniai ir mokytojai bus pakviesti į pažintinę ekskursiją po Vilniaus universitetinės ligoninės Santariškių klinikų Medicininės genetikos centrą. Jiems centro specialistai papasakos apie centro veiklą, genetikos mokslą, genetinius tyrimus ir jų svarbą žmogaus evoliucijoje. Jaunuoliai turės unikalią galimybę apsilankyti laboratorijose ir pamatyti, kaip dirba žmogaus ir medicininės genetikos specialistai.
    Tarptautinė DNR diena pasaulyje pradėta minėti 2003 metais, praėjus 50 metų po DNR molekulės struktūros išaiškinimo. Šis genetikų atradimas sukėlė tikrą revoliuciją biologijos, medicinos, gamtos moksluose.
Renginio programa


 
   

© Lietuvos žmogaus genetikos draugija 2002–2008
Adresas: Santariškių g. 2, LT-08661 Vilnius-21, Lietuva
Tel.: (8-5)236 51 95; faksas: (8-5)236 51 99

Tinklalapis atnaujintas 2008-02-05
Tinklalapio klausimais rašykite LŽGD svetainės administratoriui: